Zaza Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Zaza Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Zaza Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Zaza Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek TS-2 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Tunceli ve Bingöl Üniversiteleri’nde bölüm olarak bulunmaktadır. Bölümde dil ve edebiyat yanında kültür, sanat, tarih ve felsefe grubu dersleriyle etimoloji alanında dersler okutulur. Bölümün amacı Zaza dili ve Edebiyatı alanında araştırmalar yapacak kişiler yetiştirmektir.

Zaza Dili ve Edebiyatı mezunları üst düzey konuşma, yazma, okuma, anlama ve metin ve eser inceleme ve araştırma, metin analiz etme yeterliliklerine sahip olur. Turizm şirketlerinde, tercüme odalarında, kütüphanelerde, arşivlerde istihdam edilirler. Akademik kadrolarda görev alabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen dil öğrenmeye ilgili olmalarıdır.

Zaza Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ 2018 Fen-Edebiyat Fakültesi Zaza Dili ve Edebiyatı SÖZ 40 228.96540
MUNZUR ÜNİVERSİTESİ (TUNCELİ) 2018 Edebiyat Fakültesi Zaza Dili ve Edebiyatı SÖZ 30 233.68899

 

Zaza Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. cihan Yanıtla

    Zaza Dili ve Edebiyatı Bölümü sadece Tunceli ve Bingöl Üniversitesinde varsa aileme yakınlığından dolayı Bingöl Üniversitesini tercih ederim. Benim amacım dedelerimin kullanığı bu dili öğrenmek ve bu bölüm hocalığı yapmak. Tüm bu nedenler birikince bu bölüm okumam şart oldu :9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir