Yağ Endüstrisi Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Yağ Endüstrisi Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Yağ Endüstrisi Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Yağ Endüstrisi Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Yağ Endüstrisi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-2 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölüm, Trakya Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Bölümde mesleki ve teknik eğilim dersleri verilmektedir. Kimya, biyoloji, botanik ağırlıklı alan dersler bulunmaktadır. Bölümün amacı endüstride gerekli ara eleman ihtiyacının karşılanmasıdır.

Yağ Endüstrisi Bölümü mezunları, yağ sanayii alanlarında özel sektörde ve kamu kurum ve kuruluşlarında gerekli insan gücünün karşılanmasında teknik, analitik, mesleki yeterliliklere sahip olarak bilgi, birikim ve becerileriyle iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sabırlı, azimli, çalışkan ve dikkatli olmalarıdır.

Yağ Endüstrisi Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
TRAKYA ÜNİVERSİTESİ (EDİRNE) 2018 Arda Meslek Yüksekokulu Yağ Endüstrisi TYT 20 195.54592

Yağ Endüstrisi Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. merve hifa Yanıtla

    Yağ Endüstrisi Bölümü olduğunu yeni duydum araştırırken bu sayfayı buldum. Trakya Üniversitesinde varmış bu bölüm ama taban puanı belirtilmemiş neden acaba yeni bir bölüm olduğu için mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir