Üretimde Kalite Kontrol Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Üretimde Kalite Kontrol taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Üretimde Kalite Kontrol başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Üretimde Kalite Kontrol bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Üretimde Kalite Kontrol Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-1 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Sayılı üniversitede bulunmaktadır. Bölümde meslek dersleri pratik ve teorik olarak işlenmektedir. Bölümün amacı üretim alanlarında gerekli ara eleman insan gücünün yetiştirilmesidir.

Üretimde Kalite Kontrol Bölümü mezunları, üretim alanlarında sanayi ve ticaret alanlarında, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde kalite kontrol teknikeri olarak gerekli ara eleman insan gücünün karşılanmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak görev alabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen dikkatli ve özverili çalışmalarıdır.

Üretimde Kalite Kontrol Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ 2018 Gümüşova Meslek Yüksekokulu Üretimde Kalite Kontrol TYT 20 213.52181

Üretimde Kalite Kontrol Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. erdi Yanıtla

    Üretimde Kalite Kontrol Bölümü okuyanların hemen her endüstri kolunda yer alan dairede iş bulabilirler. Özel sektörde bu bölüm mezunlarına çok ihtiyaç var. Taban puanı ve başarı sıralaması nasıl olur sizce ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.