Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Uluslararası Perakende Yönetimi

Puan Türü: YGS-6

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü mezunlarının uzman kişiler olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında ticari kurumlarda ihracat ve ithalat hizmetlerinin gerçekleşmesinde gerekli planlama, düzenleme ve yönetim işlerinin gerçekleşmesinde görev alabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü’nde okutulan dersler daha çok teorik olarak verilmektedir. Uluslararası ticaret, uluslararası hukuk, uluslararası ilişkiler, matematik, istatistik, bilgisayar teknolojileri, yönetim ve planlama dersleri okutulmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Uluslararası Perakende Yönetimi mesleki olarak ticaretin ithalat ve ihracat olarak gelişmesinde, ekonominin büyümesinde, ülkenin kalkınmasında ve istihdam alanlarının oluşmasında etkilidir. Gelecek on yıl içinde de sektörel yatırımların gerçekleşmesinin ardından gelişimini sürdürecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, planlı olmaları, düzenli olmaları, güvenilir olmaları, lider ruhlu olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece mesleklerine daha kolay adapte olabilirler.

Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Uluslararası Perakende Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir