Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Uluslararası Lojistik Yönetimi

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesinde imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında lojistik ticaret gerçekleştirmek amacıyla yeterli bilgi ve birikime sahip olarak yönetim, planlama ve düzenleme işlerinin gerçekleşmesinde görev alarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü’nde daha çok teorik dersler verilmektedir. Matematik, istatistik, yönetim ve planlama, bilgisayar teknolojileri, uluslararası ticaret, uluslararası ilişkiler, uluslararası hukuk gibi dersler verilmektedir. Dersler mesleki eğilim ağırlıktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Uluslararası Lojistik Yönetimi mesleki olarak ekonominin büyümesinde ve ticaretin gelişmesinde önemli bir açığı kapatmaktadır. Gelecek on yıl içinde de sektörel yatırımların gerçekleşip neticelenmesinin ardından önemli bir büyüme oranına kavuşacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, düzenli olmaları, planlı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, alanında bilgili ve donanımlı olmaları, dil bilmeleri şeklinde sıralanabilir.

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir