Tütün Eksperliği Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Tütün Eksperliği Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Tütün Eksperliği Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Tütün Eksperliği Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Tütün Eksperliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim veren bir bölüm olarak YGS-2 puan türünde öğrenci kabul etmektedir. Tütün Eksperliği Bölümü’nde tütün yetiştirilmesi, standartları, taşınması, depolanması, satılması alanlarında yeterli insan gücüne sahip bireyler yetiştirilmektedir.

Tütün Eksperliği Bölümü mezunları eksper olarak tütün alanında araştırma, inceleme, yetiştirme, taşıma, depolama ve satılmasında görev alırlar. Bununla ilgili özelde ve kamuda kurum ve kuruluşlarında çalışabilirler. Kişilerde bilgi, beceri ve yeterlilik bulunur. Buna göre istihdam edilirler. Maaşlar ortalama seviyedir. Kişilerden beklenen dikkatli ve titiz olmalarıdır.

Tütün Eksperliği Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
MANİSA CELÂL BAYAR ÜNİVERSİTESİ 2018 Tütün Eksperliği Yüksekokulu Tütün Eksperliği Yüksekokulu SAY 35 227.43144

 

Tütün Eksperliği Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. sefa hars Yanıtla

    Tütün Eksperliği Bölümü TAPDK gibi kurumlarda ve sigara fabrikalarında iyi bir maaşla işe başlıyormuş. Puanım düşük ama bu bölümü tuttururum umarım. Manisa Celal Bayar Üniversitesi ilk tercihim olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir