Türkoloji Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Türkoloji Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Türkoloji Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Türkoloji Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Türkoloji Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında lisans seviyesinde öğrenim vererek TS-2 puan türünde öğrenim veren bir bölümdür. Türkoloji Bölümü, Kırgızistan ve Türkiye Manas Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Türk tarihi, kültürü, sanatı, dini, dili ve edebiyatı üzerinde araştırmalar ve çalışmalar yapılır. Bu alanda mesleki eğilim dersleri okutulur.

Türkoloji Bölümü mezunları, araştırma ve inceleme çalışmaları kapsamında AR-GE çalışmalarında, müzelerde, kütüphanelerde, arşivlerde, bakanlıklarda, elçiliklerde, eser inceleme, araştırma alanlarında, dil alanlarında görev alırlar. Kişiler yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahiptir. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen araştırmacı ve meraklı olmalarıdır.

Türkoloji Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ (BİŞKEK-KIRGIZİSTAN) 2018 EdebiyatFakültesi Türkoloji SÖZ 10 247.68625

 

Türkoloji Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. aytül Yanıtla

    Ben Macaristan’da Türkoloji Bölümü okumak istiyorum. Türkoloji Enstitüsünün çok derin tarihi olduğunu biliyorum. Onun için orada eğitimimi almak istiyorum. Bu düşüncemi hayata koymak için çok çabaladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.