Turizm ve Otelcilik Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Turizm ve Otelcilik Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Turizm ve Otelcilik Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Turizm ve Otelcilik Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Turizm ve Otelcilik Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Turizm ve Otelcilik

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Turizm ve Otelcilik Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek alanında yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunlarının turizm ve otelcilik alanlarında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak yetişmiş insan gücünün karşılanmasında her kurum ve her kademde görev alabilecek şekilde ara eleman ihtiyacının karşılanmasında görev alıp çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Turizm ve Otelcilik Bölümü’nde kültür ve turizm alanına ait mesleki eğilim dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Teorik dersler, turizm ve otelcilik, otel yöneticiliği, otel işletmeciliği, turizm işletmeciliği şeklindedir. Uygulamalı derslerde de staj imkanı bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Turizm ve Otelcilik, kültür ve turizm hizmetlerinin gerçekleşmesinde ve gelişmesinde önemli bir açığın kapatılmasında hizmet alanları oluşturarak sektörün büyümesinde etkili olmaktadır. Mesleki olarak da gelecek on yıl içinde daha da gelişmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, planlı ve düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, lider ruhlu olmaları, kendilerini sürekli yenilemeleri şeklinde sıralanabilir.

Turizm ve Otelcilik Bölümü dersleri nelerdir, Turizm ve Otelcilik Bölümü puan türü ve özellikleri, Turizm ve Otelcilik Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Turizm ve Otelcilik Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Turizm ve Otelcilik Bölümü geleceği iş bulma durumu Turizm ve Otelcilik Bölümü tercih edilir mi ve Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Turizm ve Otelcilik Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir