Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Turizm ve Otel Yöneticiliği

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Turizm ve Otel Yöneticisi

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü mezunlarının özel sektör kurum ve kuruluşlarında kültür ve turizm alanlarında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak otelcilik alanında yöneticilik hizmetlerini gerçekleştirerek çalışma imkanı bulmaları ve iş sahibi olmaları mümkündür. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü’nde dersler teorik ve uygulamalı olarak okutulmaktadır. Yöneticilik ve Planlama, Turizm ve Otel Yöneticiliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği gibi dersler teorik olarak verilmektedir. Bölümde uygulamalı olarak staj imkanı bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Turizm ve Otel Yöneticiliği mesleki olarak kültür ve turizm faaliyetlerinin gelişmesinde ve gerçekleşmesinde önemli bir açığın kapatılarak hizmet alanlarının oluşturulmasında gerekli planlama ve düzenlemelerin yapılmasında etkili olmaktadır. Gelecek on yıl içinde de alanda yapılan yatırımlarla daha iyi bir konumda olması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, lider ruhlu olmaları, özverili ve özgüvenli olmaları şeklinde sıralanabilir.

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü dersleri nelerdir, Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü puan türü ve özellikleri, Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü geleceği iş bulma durumu Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü tercih edilir mi ve Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir