Tapu Kadastro Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Tapu Kadastro Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Tapu Kadastro Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Tapu Kadastro Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Tapu Kadastro Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans, önlisans seviyelerinde öğrenimi gerçekleştirilen bir bölümdür. Lisans programı olarak Gazi Üniversitesi’nde bulunmaktadır. YGS-6 puan türüyle öğrenci kabul etmektedir. Bölümün amacı imar ve iskanda tapu ve haritalama işlerini gerçekleştirecek gerekli donanıma sahip bireylerin yetiştirilmesidir.

Tapu Kadastro Bölümü mezunları uzman kişiler olarak tapu işlerinde ve haritalama ölçümlerinde görev alarak Tapu ve Kadastro Müdürlükleri’nde iş sahibi olabilirler. Maaşları ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sabırlı, çalışkan, dikkatli ve titiz çalışmalarıdır. Tapu ve kadastro işlerinde yeterliliklere sahip kişiler kademeli olarak yükselebilir.

Tapu Kadastro Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Tapu Kadastro Yüksekokulu Tapu Kadastro EA 60 286.22142

 

Tapu Kadastro Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ıtır Yanıtla

    Ankara Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Bölümünü ilk tercihime yazacağım. YGS-6 puanım hemen hemen hemen yetiyor ama son günlerde tek duam bu bölümün puanlarının biraz olsun düşmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.