Takı Tasarım Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Takı Tasarım Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Takı Tasarım Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Takı Tasarım Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Takı Tasarım Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan lisans seviyesinde de öğrenim hakkı tanıyan TM-2 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde bu isimle bulunmaktadır. Bölümün amacı takı tasarımı sağlayacak gerekli insan gücünü karşılamaktır. Bölümde temel çizim, teknik resim, kültür, sanat alanlarında dersler okutulur.

Takı Tasarım Bölümü mezunları tasarımcı olarak tasarım şirketlerinde görev alırlar. Takı tasarımı gerçekleştiren şirketler genelde kuyumculuk alanında yaygındır. Bu alanlarda iş imkanları bulan tasarımcıların maaşları da oldukça iyidir. Kişilerden beklenen özgün, yenilikçi, üretken ve yaratıcı fikirlere sahip olmalarıdır.

Takı Tasarım Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı(%75 İndirimli) EA 10 218.86310
ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) 2018 Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Takı Tasarımı(Burslu) EA 5 256.34162

 

Takı Tasarım Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. özde Yanıtla

    Takı Tasarımıyla ilgileniyorum hatta yaptığım ürünleri satışa dahi sundum. Üniversitede eğleneceğim bir bölüm okumak istiyorum. Takı tasarımı tam da bana göre bir bölüm fakat devlet üniversitesinde bu bölüm yok mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.