Süt Teknolojisi Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Süt Teknolojisi Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Süt Teknolojisi Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Süt Teknolojisi Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Süt Teknolojisi Bölümü, ülkemizde Ankara ve Ege Üniversiteleri’nin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek MF-2 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde amaç süt ürünlerinden yararlanma noktasında teknik desteği sağlayacak insan gücünün karşılanmasıdır. Bölümde matematik, fizik, kimya, biyoloji, zooloji dersleri okutulmaktadır.

Süt Teknolojisi Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında köy işleri, bayındırlık, orman işleri müdürlüklerinde ve bakanlıklara bağlı kurum ve kuruluşlarda görev alarak iş sahibi olabilirler. Çiftlikler, mandıralarda çalışabilirler. Maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklene dikkatli ve titiz çalışmalarıdır.

Süt Teknolojisi Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi SAY 20 220.36889
EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi SAY 20 204.75308

 

Süt Teknolojisi Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. umay Yanıtla

    Süt Teknolojisi Bölümü taban puanları ve başarı sıralamaları neden bu kadar düşük. Bu bölümü çok kişi tercih etmiyor diye mi. Halbuki Tarım ve Köy İşleri Bakanlığında bu bölüm mezununa çok ihtiyaç varmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.