Sümeroloji Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Sümeroloji Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Sümeroloji Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Sümeroloji Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Sümeroloji Bölümü, Ankara Üniversitesi’nin öğrenim programında yer alan TS-2 puan türünde öğrenci kabul eden ve lisans seviyesinde öğrenim veren bir bölümdür. Bölümün amacı, Anadolu coğrafyasında Sümerler ile ilgili bilim, sanat, kültür, tarih, edebiyat araştırmalarında bulgu ve belgelere ulaşabilecek yeterlilikte öğrenciler yetiştirmektir.

Sümeroloji Bölümü mezunları çivi yazısı konusunda kazanımlara sahip, eserlerin araştırılmasında ve incelenmesinde görev alabilecek müze, kütüphane, arşiv, bakanlıklar bünyesinde çalışabilecek seviyededir. Bu alanlarda iş imkanlarına sahip olarak çalışırlar. Maaşları ortalama seviyede bulunur. Kişilerden beklenen araştırmacı ve meraklı bir ruha sahip olmalarıdır.

Sümeroloji Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sümeroloji SÖZ 20 289.57139

 

Sümeroloji Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. zerrin Yanıtla

    Sümeroloji Bölümü pek çok tarihi eser ve kalıntıları incelemek için gerekli eğitimi veren bir bölüm. Ankara Üniversitesinde olan bu bölümün taban puanı ve başarı sıralaması bu sene çok değişir mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.