Sigara Bağımlılığı ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda sigara bağımlılığı ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Zararlı alışkanlıklar insanların sağlıklarının bozulmasına neden olmaktadır. Bu alışkanlıklar bedensel ve ruhsal sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Sigara da kötü alışkanlıklardan biridir. Sigara bağımlılığa neden olan ham maddesi tütün olduğu söylenen ve içinde birden çok kimyasal bulunan bir zehirdir.

Sigara bağımlılığı insanların iradesiyle ilgili bir şey olarak yaşanmaktadır. Bu nedenle akıl, irade ve mantık gibi hesapların alt üst olmasına neden olmaktadır. Sigaranın içindekilerin zehir olması ve dumanın da çevreye ve çevredeki insanlara dahi zarar vermesi çok tehlikeli olduğunu göstermektedir.

Sigara kullanımının artması ve başlangıç yaşının düşmesi sağlık sorunlarının tehlikeli ve önü alınmaz bir hızda artmasına neden olmaktadır. Günümüzde hemen her hastalığın sebebi ve tetikleyicisi sigara olarak bilinmektedir.

Sigara bağımlılığı ile mücadele etmek için bireylerin destek alması gerekir. Böylece akıl, irade ve mantık çerçevesinde sigaradan kurtulmak mümkün olacaktır. Sigara bağımlılığı kanser başta olmak üzere sağlık sorunlarının ölümcül olmasına neden olduğu için mutlaka terk edilmelidir.

Ölümcül zararlı alışkanlıklardan kurtulmanın ve en önemlisi sigaradan kurtulmanın en kolay yolu sigara içilen ortamları ve sigara içen arkadaşları terk etmektir. Arkadaşların uyarılması ve arkadaş çevresinin değiştirilmesi gerekir. Böylece bağımlılık ile daha sağlıklı bir mücadele edilerek bu sorun kolaylıkla aşılabilir.

Sigara Bağımlılığı ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir