Güven ile İlgili Hikaye Kısa

Aşağıda güven ile ilgili hikaye kısa kısaca olarak ele alacağız.

Çantamı aldım ve dışarı çıktım. Çantamın içinde her zaman bir kitap olurdu. Yolda, izde okuduğum kitapları çantamda okur ve sadece dışarıda okuduğum için çantamdan çıkarmazdım. Bu nedenle elim çantama gitti ve hemen kitabıma dokundum.

Kitaba dokundum ve yanımda olduğunu anladım. Biraz yürüdüm ve otobüs durağına geldim. Otobüs durağında beklerken yağmur yağmaya başladı.Biraz soluklandım ve bir süre sonra yağmur durdu ve fakat otobüs geldi.

Otobüsün gelmesiyle gideceğim yere gitmek için araca bindim. En arkaya geçtim. Herkesi görebildiğim ve kapıya yakın olduğum yerdeydim. Kitabımı açtım ve gideceğim yere kadar okumaya başladım.

Herkesi görüyor, olayları izliyor, dışarıya bakıyor ve aynı zamanda da kitap okuyordum. Böylece beynim dinleniyor ve içim rahatlıyordu.Güven seviyesi buydu. Kitaba güveniyordum. İnsanlara güvenmiyordum ve arkamı duvara yüzümü insanlara dönüyordum. Herkesi takip eden tedirgin bir insandım. Güven sorunu yaşayan ama kitaplara sığınan bir adam olup çıktım, çıkmamam gereken yerden…

Birkaç kişinin bir araya gelip birbirine güvenerek iş yapmasına ya da yapabilmesine inanmıyordum. Artık tek başıma hareket etmenin güveni içinde yaşıyordum. Elim kitapta, gözüm kelimelerde olarak yaşıyordum. Kelimelerle düşünüyor ve kendime güven kalesi inşa ediyordum.

Otobüs durdu ve durakta indim. Yokuş çıktım ve yağmur yeniden başlamıştı. Hem yağmura hem yokuşa hem de yokuşu çıkan dizlerime ve yağmuru çiğneyen ayaklarıma güveniyordum. Yalnızdım, bir lokantaya girip yemek yedim ve düşünmeye devam ettim.

Güven ile İlgili Hikaye Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir