Sahne ve Gösteri Sanatları Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Sahne ve Gösteri Sanatları taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Sahne ve Gösteri Sanatları başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Sahne ve Gösteri Sanatları bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-1 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölüm, Hacettepe Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Bölümde kültür, sanat, tarih, felsefenin yanında mesleki dersler de uygulamalı olarak verilmektedir. Bölümün amacı sahne ve gösteri sanatları alanında yetişmiş insan gücünün karşılanmasıdır.

Sahne Gösteri Sanatları Bölümü mezunları, sahne sanatlarında, ses, kurgu, dekor, sahne arkası, senaryo gibi aşamalarda yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak bulanabilirler. Özel tiyatrolarda ya da kamu kuruluşlarında görev alabilirler. Kamu görevi için KPSS puanı gerekir. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir. Kişilerden beklenen özgün ve yenilikçi olmalarıdır.

Sahne ve Gösteri Sanatları Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) 2018 Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sahne veGösteri Sanatları Teknolojisi TYT 40 265.71955

Sahne ve Gösteri Sanatları Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. saadet Yanıtla

    Arkadaşlar Hacettepe Üniversite önünden her geçtiğimde olmak istediğim yer diye iç geçirdiğim bir üniversite. Bu üniversitedeki bölümlere baktım bana en yakın Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümü yakın geldi sizce bu bölüm nasıl ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir