Sahne ve Dekor Tasarımı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Sahne ve Dekor Tasarımı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Sahne ve Dekor Tasarımı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Sahne ve Dekor Tasarımı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-5 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde mesleki ve teknik eğilim dersleri, kültür, sanat, tarih, felsefe, psikoloji gibi dersler verilir. Bölümün amacı sanat eserlerinin ortaya çıkmasında gerekli ara eleman insan gücünün karşılanmasıdır.

Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü mezunları tiyatro ve sinema alanlarında özel sektörde ve kamu kurum ve kuruluşlarında sahne ve dekor düzenlemesi, planlaması uygulaması işlerinde gereli ara eleman iş gücünün karşılanmasında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sanata ilgi duymalarıdır.

Sahne ve Dekor Tasarımı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) 2018 Serik Gülsün-Süleyman Süral MeslekYüksekokulu Sahne ve Dekor Tasarımı TYT 25 221.04107
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) 2018 Serik Gülsün-Süleyman Süral MeslekYüksekokulu Sahne ve Dekor Tasarımı (KKTC Uyruklu) TYT 1

Sahne ve Dekor Tasarımı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. simge Yanıtla

    Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü için Akdeniz Üniversitesi yazmayı düşünüyorum. Bu bölümü okuyunca sinema ve tiyatro sektöründe aktif bir iş bulabilirim değil mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir