Sadece çok para kazanan insanlar mı başarılıdır?? Konulu Münazara Örneği

Sadece çok para kazanan insanlar mı başarılıdır?? konulu münazara örneği ile sizler de, Sadece çok para kazanan insanlar mı başarılıdır?? hakkında münazara çalışması yapabilirsiniz.

Taraftar 1:
Parayı başarının bir ölçüsü olarak görmek çok yanlıştır. Para kazanmanın başarıya götüren bir yol olduğunu kabul etmek gerekir ancak başarıya ulaşmak sadece para kazanmakla olmaz. İnsanların başarılı olmasını sağlayan özellikler, beceriler, tutkular ve yeteneklerdir.

Taraftar 2:
Kesinlikle hayır. Para, başarıya ulaşmanın her zaman bir göstergesi olmaktan çok uzaktır. Çok para kazanmak, tek başına başarının bir ölçüsü olarak gösterilemez. Bazı insanların başarıya ulaşmasının arkasında başarılı çalışmalar veya girişimler yatmaktadır. İnsanların zengin olmalarının arkasında çalışma veya başarılı işler yatmaktadır.

Taraftar 1:
Kesinlikle hayır. Başarıya ulaşmak için çok para kazanmak gerekmez. Başarılı olmak için insanların yeteneklerini ve mesleki hünerlerini kullanmaları gerekir. Ayrıca, başarılı olmak için insanların dürüst olmaları ve girişimci olmaları da gerekir.

Taraftar 2:
Evet, herkesin başarıya ulaşmak için para kazanması gerekmez. Ancak, çoğu insanın, başarılı olmak için para kazanması gerektiğini düşünmesi anlaşılabilir. Para kazanmak, insanların işlerini özellikle de girişimlerini geliştirmek için ihtiyaç duydukları kaynakları sağlamalarına yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir