Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Restorasyon ve Konservasyon Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Restorasyon ve Konservasyon Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Restorasyon ve Konservasyon

Puan Türü: YGS-6

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yetişmiş insan gücünün istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü mezunlarının kültür ve turizm bakanlığına bağlı olarak ya da özel sektörde kendi şirketlerini kurarak çalışma imkanı bulabilirler. Restorasyon çalışmalarında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak görev alırlar, iş sahibi olurlar. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü’nde okutulan dersler, kültür, sanat, tarih, eser inceleme, araştırma, tasarım, temel ve teknik çizim alanında teorik ve uygulamalı olarak verilen derslerdir. Derslerin mesleki yeterlilik için önemi büyüktür. Bölümde staj imkanı da bulunabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Ülkemizde tarihi eserlerin varlığı, kültür ve medeniyet havzasının genişliği restorasyon hizmetlerinin gerçekleşmesini elzem kılmaktadır. Bunun için yapılan yatırımlar da projeler kapsamında parça parça gerçekleşmektedir. Gelecek on yıl içinde ülkemizde birçok restorasyon faaliyetleri bitecek ve başlayacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü mezunlarının sahip olması gereken özellikler, üretken olmaları, özgün olmaları, kültür ve sanata ilgi duymaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, teknik bilgi ve beceriye sahip olmaları şeklinde sıralanabilir.

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü dersleri nelerdir, Restorasyon ve Konservasyon Bölümü puan türü ve özellikleri, Restorasyon ve Konservasyon Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Restorasyon ve Konservasyon Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Restorasyon ve Konservasyon Bölümü geleceği iş bulma durumu Restorasyon ve Konservasyon Bölümü tercih edilir mi ve Restorasyon ve Konservasyon Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir