Rekreasyon Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Rekreasyon Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Rekreasyon Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Rekreasyon Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Rekreasyon Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Rekreasyon Yönetimi

Puan Türü: TS-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Rekreasyon Yöneticisi

Rekreasyon Yönetimi, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesinde imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Rekreasyon Yönetimi mezunlarının, kültür, sanat, turizm ve otelcilik alanlarında organizasyon gerçekleştirme, eğlence planlamaları yapma, tatil düzenlemelerinde etkinlik tasarımlarını yerine getirme alanlarında ve aşamalarında gerekli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Rekreasyon Yönetimi Bölümü’nde drama dersleri, sosyal bilimler alanında bulunan disiplinler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Etkinlik tasarlama, proje gerçekleştirme, planlama ve uygulama aşamalarında teorik ve uygulamalı olarak dersler okutulmaktadır. Dersler mesleki yeterlilik açısından çok önemlidir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Rekreasyon Yönetimi, günümüzde turizm ve otel işletmeciliği açısında ya da kamp yapılan alanların etkinlik içeriği yönüyle önem kazanan bir meslek alanı haline gelmiştir. Bu nedenle bu alanda sürekli olarak yatırım yapılmaktadır. Gelecek on yıl içinde de mesleğin daha çok gelişmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Rekreasyon Yönetimi Bölümü mezunlarının, mesleklerini yaparken sahip olmaları gereken özellikler, üretken olmaları, özgün olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması, takım çalışmasında uyumlu olmaları, planlı ve düzenli olmaları, bilgilerinin güncel olması şeklinde sıralanabilir.

Rekreasyon Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, Rekreasyon Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, Rekreasyon Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Rekreasyon Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Rekreasyon Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu Rekreasyon Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve Rekreasyon Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Rekreasyon Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir