Polonya Dili ve Kültürü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Polonya Dili ve Kültürü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Polonya Dili ve Kültürü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Polonya Dili ve Kültürü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Polonya Dili ve Kültürü, Ankara Üniversitesi öğrenim programında yer alan bir lisans programı olarak Dil puan türünde öğrenci kabul eder. Polonya dili ve kültürünün yanında, bilim, sanat, edebiyat, coğrafya alanlarında kazanım elde edilecek dersler de okutulmaktadır. Üst düzey konuşma, okuma, anlama ve yazma yeterlilikleri kazanılır.

Polonya Dili ve Kültürü mezunları Polonya üzerinde dil, kültür, din, tarih, coğrafya, sanat, edebiyat alanlarında bilgili, okuma, yazma, anlama, konuşma yeterliliklerine sahip kişiler turizm şirketlerinde, elçiliklerinde, tercüme odalarında, müzelerde, kütüphanelerde, arşivlerde, bakanlıklarda görev alabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen araştırmacı ve meraklı olmalarıdır.

Polonya Dili ve Kültürü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Polonya Dili ve Kültürü (Lehçe) DİL 30 256.17509

 

Polonya Dili ve Kültürü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. tansu Yanıtla

    Polonya Dili ve Kültürü Bölümünü okumak ve Polonya’ya gitmek istiyorum. Sizce bu hayalim saçma mı ? Ankara Üniversitesi Polonya Dili ve Kültürü Bölümü taban puanını alabileceğimi umuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.