Polimer Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Polimer Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Polimer Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Polimer Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Polimer Mühendisliği, Mehmet Akif Ersoy ve Yalova Üniversiteleri öğrenim programlarında yer alan MF-4 puan türünde öğrenci kabul eden bir lisans programıdır. Bölüm, Kimya Mühendisliği alt birimi olarak Polimer Mühendisliği kurulmuştur. Plastik ve kauçuk alanlarında üretim aşamalarında gerekli teknik bilgiye sahip insan gücünün karşılanmasını amaçlar.

Polimer Mühendisliği mezunları mühendis olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde sanayi alanlarında üretim yapan şirketlerde görev alabilirler. Plastik ve kauçuk alanlarında üretim aşamalarında bulunurlar. Gerekli teknik donanıma sahiptirler. Maaşlar ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenenler dikkatli ve titiz çalışmalarıdır.

Polimer Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
YALOVA ÜNİVERSİTESİ 2018 Mühendislik Fakültesi Polimer Mühendisliği SAY 20 255.42456

 

Polimer Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. zühre Yanıtla

    Polimer Mühendisliğini ilk kez duydum. Hemen hemen Kimya Mühendisliğine yakın bir bölüm mü ? Sadece Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde olduğunu öğrendim fakat en gerçekçi bilgi sizde… Çünkü Yalova Üniversitesinde de bu bölüm okutuluyormuş. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.