Peyzaj Mimarlığı Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Peyzaj Mimarlığı Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Peyzaj Mimarlığı Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Peyzaj Mimarlığı Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Peyzaj Mimarlığı Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Peyzaj Mimarlığı

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Peyzaj Mimarı

Peyzaj Mimarlığı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesinde imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunlarının peyzaj mimarı olarak kamu kurum ve kuruluşlarında belediye hizmetlerinin gerçekleşmesinde, özel sektör inşaat şirketlerinin projelerinin yeşillendirme çalışmalarında gerekli teknik bilgiye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde okutulan dersler, temel bilimler ve teknik bilimler ile birlikte mesleki eğilim dersleridir. Mimarlık, mimarlık tarihi, geometri, matematik, fizik, botanik, bahçe bitkileri, süs bitkileri alanında dersler teorik olarak verilmektedir. Bölümde uygulamalı olarak staj imkanı vardır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Peyzaj Mimarlığı, çevre ve şehirciliğin gelişmesinde önemli bir yere sahip olarak mimarlık hizmetlerinin gerçekleştirildiği bir alandır. Bu nedenle ihtiyacın karşılanmasında belli bir açığı kapatmaktadır. Gelecek on yıl içinde de yapılan yatırımlar sayesinde revaçta olması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, üretken olmaları, özgün olmaları, çözüm odaklı düşünebilmeleri, teknik beceriye sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Peyzaj Mimarlığı Bölümü dersleri nelerdir, Peyzaj Mimarlığı Bölümü puan türü ve özellikleri, Peyzaj Mimarlığı Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Peyzaj Mimarlığı Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Peyzaj Mimarlığı Bölümü geleceği iş bulma durumu Peyzaj Mimarlığı Bölümü tercih edilir mi ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Peyzaj Mimarlığı Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir