Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Petrol ve Doğalgaz Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Petrol ve Doğalgaz Mühendisi

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesinde imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği mezunlarının maden arama enstitülerinde, enerji sağlama, dağıtma, bakım ve onarım işlemlerini yerine getiren kurum ve kuruluşların bünyelerinde gerekli teknik desteğin sağlanmasında yardımcı olarak çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği programında temel bilimler, teknik bilimler ve mesleki eğilim dersleri verilmektedir. Fizik, kimya, matematik, istatistik, maden rezervleri, coğrafya, jeofizik, jeoloji alanında dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Bölümde staj imkanı da bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, mühendislik hizmetlerinden en önemlisi olan petrol ve doğalgaz mühendisliği, ülkemizde gelişmekte olan bir mühendislik alanıdır. Gelecek on yıl içinde yapılan yatırımların gerçekleştirilmesinin ardından daha da revaçta olması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği mezunlarının mesleklerini icra ederken dikkat etmeleri gereken özellikler, dikkatli olmaları, sabırlı olmaları, teknik beceriye sahip olmaları, fizik alanında ilgili olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği dersleri nelerdir, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği tercih edilir mi ve Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir