Odyoloji Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Odyoloji Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Odyoloji Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Odyoloji Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Odyoloji Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Odyoloji

Puan Türü: MF-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Odyolog

Odyoloji Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında önemli bir etkiye sahip olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Odyoloji Bölümü mezunları sağlık hizmetleri alanında sağlık kurumlarında kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında hastanelerde, tıp merkezlerinde, sağlık ocaklarında, polikliniklerde görev alarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Odyoloji Bölümü’nde okutulan dersler temel bilimler ve mesleki eğilim dersleri olarak teorik ve uygulamalı şekilde planlanmıştır. Biyoloji, genetik, anatomi, nöroloji, Odyoloji alanında çeşitli disiplinler okutulmaktadır. Teknik olarak tıbbi cihaz kullanımı, laboratuvar hizmetleri ve staj imkanı da bulunmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Odyoloji, sağlık hizmetleri alanında önemli bir ihtiyacın karşılanmasında etkili olduğu için sürekli ihtiyaç olan bir meslektir. Bunun için sağlık hizmetlerine yapılan yatırımların sebep olduğu gelişmelerden etkilenmektedir. Gelecek on yıl içinde de sağlık yatırımları sayesinde önemli bir konumda olacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Odyoloji Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, dikkatli olmaları, sabırlı olmaları, sosyal ilişkilerinin iyi olması, takım çalışmasına uyumlu olmaları, teknik beceriye sahip olmaları şeklinde sıralanabilir.

Odyoloji Bölümü dersleri nelerdir, Odyoloji Bölümü puan türü ve özellikleri, Odyoloji Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Odyoloji Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Odyoloji Bölümü geleceği iş bulma durumu Odyoloji Bölümü tercih edilir mi ve Odyoloji Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Odyoloji Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir