Nükleer Enerji Mühendisliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Nükleer Enerji Mühendisliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Nükleer Enerji Mühendisliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Nükleer Enerji Mühendisliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Nükleer Enerji Mühendisliği, nükleer enerjinin barışçıl bir şekilde kullanılmasında araştırma, geliştirme, kurma, üretme, tüketme, koruma, depolama aşamalarında gerekli insan gücünün karşılanması için teknik desteğin verilmesi amacıyla açılan bir bölümdür. Bölümde fizik, kimya, matematik ağırlıklı yüksek dersler verilmektedir.

Nükleer Enerji Mühendisliği, Sinop ve Hacettepe Üniversiteleri’nin öğrenim programında yer almaktadır. Bölüm mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında bilimsel çalışmalar yapmak, laboratuvar araştırmalarında bulunmak, enerji tesislerinin kurulmasında teknik destek sağlamak amacıyla çalışırlar. Maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen yoğun ve ağır şartlara uyumlu olmalarıdır.

Nükleer Enerji Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) 2018 Mühendislik Fakültesi Nükleer EnerjiMühendisliği (İngilizce) SAY 60 344.47182
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) 2018 Mühendislik Fakültesi Nükleer EnerjiMühendisliği (İngilizce) (KKTC Uyruklu) SAY 1
SİNOP ÜNİVERSİTESİ 2018 Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Nükleer Enerji Mühendisliği SAY 30 250.57262

 

Nükleer Enerji Mühendisliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. faruk Yanıtla

    Ankara Hacettepe Üniversitesi bölümlerine göz gezdirdim. Nükleer Enerji Mühendisliği dikkatimi çekti. Taban puanı ve başarı sıralaması biraz yüksek ama bu puanı alırsam ilk tercihimde bu bölüme yer vereceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir