Müzecilik Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Müzecilik Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Müzecilik Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Müzecilik Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Müzecilik Bölümü, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin öğrenim programında bulunan ve TM-3 puan türünde öğrenci kabul eden bir lisans programıdır. Bölümün amacı müzelerde yeterli bilgi, birikim, donanım, kazanım yeterliliklerine sahip bireyler yetiştirmektir. Kültür, sanat, tarih, sosyal bilim, antropoloji alanlarına ait dersler okutulmaktadır. Sanat tarihi, kültür tarihi, çağların tarihi, felsefe gibi yaklaşımlar da mevcuttur.

Müzecilik Bölümü mezunları kamu kuruluşlarında çalışabilirler. AR-GE çalışmalarına katılabilirler. Eser araştırma, inceleme aşamalarına katılabilirler. Proje üretebilir ve gerçekleştirebilirler. Basın, yayın, basım ve yayım organizatörlüğü yapabilirler. Maaşları ortalamanın üstündedir. Kişilerden beklenen özgün, özverili olmalarıdır.

Müzecilik Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) 2018 Edebiyat Fakültesi Müzecilik EA 40 203.38952

 

Müzecilik Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. mensure Yanıtla

    Müzecilik Bölümü beni hep heyecanlandıran bir bölüm. Dokuz Eylül Üniversitesinde bu bölümün olduğunu duydum. Taban puanlarını öğrenmek için sayfanıza girdim yayımladığınızı tahmin etmiştim. Yanılmadım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir