Nahçıvan Devlet Üniversitesi Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Nahçıvan Devlet Üniversitesi taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Nahçıvan Devlet Üniversitesi başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Nahçıvan Devlet Üniversitesi bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Azerbaycan’ın Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak bulunun bir eğitim kurumu olması sebebiyle Nahçıvan özerk bölgesinde bulunan tek devlet üniversitesi olarak eğitim, kültür ve sosyal hizmetler sağlayan bir yükseköğrenim kurumu olarak bulunmaktadır. Eğitim süresi lisans olarak 4 yıl, lisansüstü olarak 2 yıldır. Azeri Türkçesi ve Rusça öğrenim dilidir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi, birçok üniversite ile ortak çalışır. Ortak kültürel projelerde işbirliği sağlanmasında rol oynar. Uluslararası İlişkiler ve Yabancı Diller Fakültesi ile Mimarlık ve Mühendislik Fakülteleri’nin bazı bölümleri Türkiye öğrencilerini kabul etmektedir. Rus Dili ve Öğretmenliği, Uluslararası İlişkiler, Mimarlık (ücretli) olarak öğrenim vermektedir. Nahçıvan’da yurt imkanları mevcuttur. Öğrenciler için tercih edilen bir üniversitedir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
NAHCİVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ (NAHCİVAN-AZERBAYCAN) 2018 Mimarlık ve MühendislikFakültesi Mimarlık (Ücretli) SAY 5
NAHCİVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ (NAHCİVAN-AZERBAYCAN) 2018 Uluslararası İlişkiler veYabancı Diller Fakültesi Rus Dili Öğretmenliği (Ücretli) DİL 3
NAHCİVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ (NAHCİVAN-AZERBAYCAN) 2018 Uluslararası İlişkiler veYabancı Diller Fakültesi Uluslararası İlişkiler (Ücretli) EA 3

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. göktuğ Yanıtla

    Nahçivan Devlet Üniversitesinin taban puanını ve başarı sıralamasını düşmüş gördüm. Ben Mimarlık bölümü okumak istiyorum. Özel bir üniversite tercih edeceğim. Nahçivan Devlet Üniversitesi de tercihlerim arasında araştırıyorum fikri olan varsa yorum yapsın lütfen..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir