Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Lojistik ve Taşımacılık Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Lojistik ve Taşımacılık Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Lojistik ve Taşımacılık Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Lojistik ve Taşımacılık

Puan Türü: YGS-6

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Lojistik ve Taşımacılık bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Lojistik ve Taşımacılık Bölümü mezunlarının kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektör kurum ve kuruluşlarında lojistik faaliyetlerinin yerine getirilmesinde uzman kişiler olarak görev alması söz konusudur. Lojistik faaliyetlerinin planlı, düzenli ve aksamadan devam etmesi için öğrenim gören kişiler iş sahibi olarak orta seviyeli maaş gelirini edinebilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Lojistik ve Taşımacılık Bölümü’nde okutulan dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Teorik dersler istatistik, matematik, planlama, taşımacılık, uluslararası hukuk, temel hukuk, ticari hukuk alanındadır. Uygulamalı dersler kapsamında üniversitelerin anlaşması gereği staj yapma imkanı olabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Lojistik ve Taşımacılık mesleki olarak uluslararası ticaretin gelişmesinde ve yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerin organize edilmesinde önemli bir meslek olarak konumunu korumaktadır. Gelecek on yıl içinde de değişen taşıt modelleriyle de olsa taşımacılık faaliyetlerinin sürmesi mesleğin gündemde olmasına yarayacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Lojistik ve Taşımacılık Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, düzenli olmaları, planlı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, analitik düşünce yetisine sahip olmaları şeklinde sıralanabilir.

Lojistik ve Taşımacılık Bölümü dersleri nelerdir, Lojistik ve Taşımacılık Bölümü puan türü ve özellikleri, Lojistik ve Taşımacılık Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Lojistik ve Taşımacılık Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Lojistik ve Taşımacılık Bölümü geleceği iş bulma durumu Lojistik ve Taşımacılık Bölümü tercih edilir mi ve Lojistik ve Taşımacılık Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Lojistik ve Taşımacılık Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir