Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı

Puan Türü: YGS-5

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Tasarımcı

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü mezunlarının imalat atölyelerinde yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışması, tasarımlar gerçekleştirmesi ve imalat aşamalarında idareci olarak bulunması mümkündür. Böylece kişiler çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilir. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişse de ortalamanın üzerine çıkabilir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü’nde temel ve teknik çizim üzerine uygulamalı mesleki eğilim dersleri tasarım alanına ait olarak verilmektedir. Tasarımın yanında kültür, sanat ve tarih alanında farklı disiplinlerde dersler teorik olarak verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı, ziynet alanında tasarım ve imalat faaliyetlerinin özgün ve üretken bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak ülke ekonomisinin ticari ve ekonomik olarak gelişmesinde etkili olmaktadır. Gelecek on yıl içinde de maden rezervlerine oranla daha da gelişmesi düşünülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, üretken olmaları, yaratıcı düşüncelere sahip olmaları, özgün olmaları, özverili çalışmaları, dikkatli ve planlı olmaları, düzenli ve sabırlı olmaları şeklinde sıralanabilir.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü dersleri nelerdir, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü puan türü ve özellikleri, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü geleceği iş bulma durumu Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü tercih edilir mi ve Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir