Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında önemli bir etkisi olan bölümdür. Bölümün amacı alanında bilgili ve uzman kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü mezunlarının Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak bakanlıkta, müdürlüklerde restorasyon, tamir, tadil işlerinde görevli olarak uzman kişiler şeklinde teknik destek oluşturacak yeterliliğe de sahip olarak çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyenin üstündedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü’nde mesleki eğilim olarak uygulamalı dersler okutulmaktadır. Teorik olarak kültür, sanat, tarih alanlarına ait disiplinler de ders olarak verilmektedir. Teknik bilimler ve temel bilimler alanında da kimya ve fizik ağırlıklı dersler okutulmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü, restorasyon mesleklerinin gelişmesinde ve yaygınlaşıp uzmanlarının artmasında etkili olarak kültür varlıklarının korunmasında önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Bu nedenle gelecek on yıl içinde de terviç ve tercih edilerek kültür ve medeniyet çalışmalarında tesir oluşturacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, planlı ve düzenli olmaları, teknik beceriye sahip olmaları, takım çalışmasına uyum sağlamaları şeklinde sıralanabilir.

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü dersleri nelerdir, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü puan türü ve özellikleri, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü geleceği iş bulma durumu Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü tercih edilir mi ve Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir