Kozmetik Teknolojisi Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Kozmetik Teknolojisi Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Kozmetik Teknolojisi Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Kozmetik Teknolojisi Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Kozmetik Teknoloji bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-1 puan türünde öğrenci kabul eden bir bölümdür. Bölümde doğal bitkiler kimyası, organik kimya, analitik kimya alanında dersler okutulur. Bölümün amacı kozmetik ürünlerinin üretiminde, pazarlamasında gerekli ara insan gücünün karşılanmasıdır.

Kozmetik Teknolojisi Bölümü mezunları teknisyen olarak kozmetik ve gıda alanlarında gerekli üretim denetimi aşamalarında hammadde kalite kontrolü ve analiz aşamalarında da görev alarak gerekli bilgi ve beceriye sahip olup çalışma imkanı bulabilirler, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen dikkatli ve titiz olmalarıdır.

Kozmetik Teknolojisi Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ 2018 Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksekokulu KozmetikTeknolojisi TYT 15 210.06622
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ 2018 Muğla Meslek Yüksekokulu KozmetikTeknolojisi TYT 20 211.39622

Kozmetik Teknolojisi Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. hacer Yanıtla

    Merhaba ben makyaj uzmanıyım ama bunu diplomaya dökmek istiyorum. Bir de hep bir üniversite okumak hayalim vardı bunun için sınava girdim istediğim bu bölüm Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde varmış. Tercihim bu yönde olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.