Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman Tasarımcı / Peyzaj Mimarı

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında etkili olmaktadır. Bölümün amacı tasarım ve peyzaj alanında bilgi ve birikime sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında ya da kendi kurdukları mimarlık ofislerinde çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler. Şehirleşme ve planlama alanında önemli katkıları bulunur. Maaşlar ortalama seviyenin üstünde olabilir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nde temel bilimler, teknik bilimler, mesleki eğilim dersleri ve üniversite ortak dersleri verilmektedir. Fizik, kimya, matematik, geometri alanında teorik ve uygulamalı dersler okutulmaktadır. Proje tasarım, planlama dersleri de verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Kentsel dönüşüm, gelişim ve büyümenin her geçen gün hızla arttığı günümüz dünyasında ülkemizde de deprem hassasiyeti nedeniyle dönüşüm ve yeni inşa hali sürekli olarak devam etmektedir. Bu nedenle kentsel tasarım ve peyzaj alanında ihtiyacın oluşması söz konusudur. Mesleğin gelecek on yıl içinde daha da terviç edilmesi beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, dikkatli olmaları, üretken ve özgün olmaları, çözüm odaklı çalışabilmeleri, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü dersleri nelerdir, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü puan türü ve özellikleri, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü geleceği iş bulma durumu Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü tercih edilir mi ve Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir