İspanyol Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

İspanyol Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak İspanyol Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

İspanyol Dili ve Edebiyatı, üniversitelerin lisans öğrenimi veren bölümlerinden biridir. Ülkemizde Ankara ve İstanbul Üniversiteleri’nde okutulmaktadır. İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde dil ve edebiyat kazanımları haricinde, sanat, kültür, coğrafya, etimoloji alanlarında da kazanımlar verilmektedir. Üst düzey konuşma, yazma, anlama, metin inceleme, araştırma, çevirme, eser inceleme ve araştırma gibi faaliyetler, mezunlar tarafından gerçekleştirilir.

İspanyol Dili ve Edebiyatı mezunları üst düzey konuşma, okuma ve yazma yeterliliklerine sahip olarak Kültür ve Turizm Bakanlı bünyesinde, TRT kurumunda, PTT kurumunda, arşivlerde, kütüphanelerde, müzelerde çalışabilirler. Turizm rehberliği, mütercimlik, editörlük yapabilirler. Maaşlar ortalamanın üzerindedir. Kişilerden beklenen araştırmacı, meraklı, kendini geliştiren bireyler olmalarıdır.

İspanyol Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı(İspanyolca) DİL 30 399.88237
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı DİL 50 413.05397
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 2018 Edebiyat Fakültesi İspanyol Dili ve Edebiyatı (KKTC Uyruklu) DİL 1

 

İspanyol Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. pınar Yanıtla

    Ankara Üniversitesi bahar şenliklerine bir çok kez gittim ve hep bu okulda okumayı hayal ettim. İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümü düşünüyorum. Bir çok kurum bu bölüm mezunlarına ihtiyaç duyuyor sizler ne düşünüyorsunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir