İşletme Yönetimi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İşletme Yönetimi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İşletme Yönetimi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İşletme Yönetimi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İşletme Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İşletme Yönetimi

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İşletmeci

İşletme Yönetimi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü ihtiyacının karşılanmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı alanında yeterli bilgi ve birikime sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

İşletme Yönetimi Bölümü mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında kurumsal işletme yönetimi alanlarında planlama, yönetim, danışmanlık hizmetleri verecek bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak çalışma imkanı bulup iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İşletme Yönetimi programında matematik, istatistik, planlama, temel hukuk, kurumsal işletme, yönetim bilimleri gibi dersler teorik olarak verilmektedir. Yönetimin içine planlama ve araştırma işleri de girdiğinden işletme bölümünden ayrılmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İşletme Yönetimi, ticarette kurumsal piyasanın gelişmesinde önemli bir meslek olarak icra edilmektedir. Gelecek on yıl içinde de önemli bir yere gelerek terviç ve tercih edilmeye devam edilecektir. Meslek alanlarında hizmet açığını kapatan bir meslektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İşletme Yönetimi mezunlarının uzman kişiler olarak mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, araştırmacı olmaları, dikkatli olmaları, meraklı olmaları, planlı hareket etmeleri, düzenli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece kişiler mesleklerine daha çabuk ve kolay adapte olabilirler.

İşletme Yönetimi Bölümü dersleri nelerdir, İşletme Yönetimi Bölümü puan türü ve özellikleri, İşletme Yönetimi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İşletme Yönetimi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İşletme Yönetimi Bölümü geleceği iş bulma durumu İşletme Yönetimi Bölümü tercih edilir mi ve İşletme Yönetimi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İşletme Yönetimi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir