İşletme Ekonomi Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İşletme Ekonomi Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İşletme Ekonomi Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İşletme Ekonomi Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İşletme Ekonomi Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İşletme Ekonomi

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İşletmeci

İşletme Ekonomi Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında önemli bir yere sahiptir. Bölümün amacı alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

İşletme Ekonomi Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurum ve kuruluşlarında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak işletme alanında yetişmiş insan gücünün karşılanmasını sağlayıp iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İşletme Ekonomi Bölümü’nde okutulan dersler, matematik, istatistik, işletme, ekonomi, muhasebe, finans, temel hukuk, ticari hukuk alanında okutulan derslerdir. Disiplinler arası olarak da dersler okutulmaktadır. Ayrıca üniversite ortak dersleri de bulunmaktadır. Dersler teorik olarak verilmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İşletme Ekonomi Bölümü, işletme ve ekonomi alanında istihdamın gerçekleşmesini sağlayarak mesleki yeterlilik açısından mesleğin canlanmasını sağlamaktadır. Gelecek on yıl içinde kurumsal piyasa ticaretinin artarak devam etmesi mesleği olumlu yönde etkileyebilir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İşletme Ekonomi Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, dikkatli olmaları, sabırlı olmaları, planlı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, analitik düşünce yetisine sahip olmaları, matematik alanına ilgi duymaları şeklinde sıralanabilir. Böylece mesleğe daha kolay adapte olabilirler.

İşletme Ekonomi Bölümü dersleri nelerdir, İşletme Ekonomi Bölümü puan türü ve özellikleri, İşletme Ekonomi Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İşletme Ekonomi Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İşletme Ekonomi Bölümü geleceği iş bulma durumu İşletme Ekonomi Bölümü tercih edilir mi ve İşletme Ekonomi Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İşletme Ekonomi Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir