İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından İktisadi ve İdari Bilimler Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: İktisadi ve İdari Bilimler

Puan Türü: TM-2

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: İktisatçı

İktisadi ve İdari Bilimler, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında önemli bir yere sahiptir. Bölümün amacı alanında yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü mezunları kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında kendi kurdukları işlerinde çalışma imkanı bularak muhasebe işlerinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak hizmet verebilirler. Maaşlar iş yükü ve çalışma hacmine göre değişse de ortalamanın üstünde olabilir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü’nde sosyal bilimler, idari bilimler, temel bilimler alanında dersler okutulmaktadır. Matematik, istatistik, ekonomi, finans, temel hukuk, muhasebe alanında dersler verilmektedir. Derslerin çoğu teorik olarak verilmektedir. Uygulamalı dersler üniversite öğrenim programına göre değişmektedir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü, ülkemizde her zaman terviç ve tercih edilen bir bölüm olarak meslek olarak da en çok yapılan mesleklerden biridir. Gelecek on yıl içinde de aynı konumunu koruması ve hizmet alanı olarak ön sıralarda bulunması söz konusudur.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü mezunlarının mesleklerini icra ederken sahip olmaları gereken özellikler, analitik düşünce yetisine sahip olmaları, araştırmacı olmaları, meraklı olmaları, matematiğe ilgi duymaları şeklinde sıralanabilir.

İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü dersleri nelerdir, İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü puan türü ve özellikleri, İktisadi ve İdari Bilimler Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü geleceği iş bulma durumu İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü tercih edilir mi ve İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir