İbrani Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

İbrani Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak İbrani Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki İbrani Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

İbrani Dili ve Edebiyatı, lisans programı olarak Kayseri Erciyes Üniversitesi’nin öğrenim programında yer almaktadır. Dil alanından öğrenci kabul eden bölümde İbrani Dili ve Edebiyatı’nın yanında sanat, tarih, kültür, edebiyat, felsefe grubu gibi dersler de bulunmaktadır. Bölümdeki öğrenciler ortak derslerle birlikte meslek derslerini de görürler.

İbrani Dili ve Edebiyatı mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında, müzelerde, kütüphanelerde, turizm şirketlerinde, bakanlıklarda görev alabilirler. Rehberlik, mütercimlik yapabilirler. İbrani Dili ve Edebiyatı mezunları ihtiyaç halinde öğretmenlik de yapabilirler. Ayrıca İbrani kültürüne ait eserlerin incelenmesinde ve araştırılmasında görev alabilirler. Maaşları iş yüküne göre değişir. Kişilerden beklenen araştırmacı, meraklı, üretken, sabırlı ve azimli olmalarıdır.

İbrani Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ) 2018 Edebiyat Fakültesi İbrani Dili ve Edebiyatı DİL 40 203.48569

 

İbrani Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. zümra Yanıtla

    Kayseri Erciyes Üniversitesi çok geniş bir bölüm yelpazesine sahip bir üniversite bir çok dil ve edebiyat bölümü var. İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümü de bunlardan biri.. İbrani Dili ve Edebiyatı bölümü merakım çok büyük bu bölümün taban puanı ve başarı sıralamasını inceledim ve tercih etmeyi düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir