Hungaroloji Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Hungaroloji Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Hungaroloji Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Hungaroloji Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Hungaroloji Bölümü, ülkemizde sadece Ankara Üniversitesi’nde bulunan bir lisans programı olarak öğrenim hizmeti vermektedir. Dil alanından elde edilen puanla öğrenci kabul eden bölümde Ural dil ailesine mensup Macar Dili ve Macar Edebiyatı incelemeleri ve araştırmalarında görev alabilecek kişilerin yetiştirilmesi söz konusudur.

Macar Dili ve Edebiyatı’nın yanında sanat, kültür, edebiyat, tarih, coğrafya gibi kazanımların da elde edildiği bölümde mezunlar, Macar Dili ve Edebiyatı ile ilgili üst düzey konuşma, yazma, anlama, metin çevirme, inceleme, araştırma, eser inceleme, araştırma faaliyetlerini yürütebilirler. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev alabilirler. Öğretmenlik yapabilirler. Maaşları ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen meraklı, araştırmacı, üretken, sabırlı ve azimli çalışmalarıdır.

Hungaroloji Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ANKARA ÜNİVERSİTESİ 2018 Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Hungaroloji DİL 30 232.82536

 

Hungaroloji Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. tülay Yanıtla

    Hungaroloji Bölümü Macar Dili ve Edebiyatıyla ilgilenen bir bölüm olduğunu öğrendim. Çok ilgimi çekti bu bölüm. Ankara Üniversitesi Hungaroloji Bölümü okuyan arkadaşlarımız benim gibi bu bölümü merak edenlere yardımcı olursa sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.