Hayvansal Üretim Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Hayvansal Üretim Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Hayvansal Üretim Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Hayvansal Üretim Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Hayvansal Üretim Bölümü, ülkemizde sadece Fırat Üniversitesi bünyesinde Keban Meslek Yüksekokulu’nda öğrenimi olan bir önlisans öğrenim programı olarak açılmıştır. Ziraat Mühendisliği içinde gelişen bir bölümdür. Hayvansal üretimden kasıt, hayvanların eti, sütü, derisi gibi üretimlerin gerçekleşmesinde, insanların hayvanlarla olan ilişkisinde evcilleştirme, ehlileştirme, beslenme, bakım gibi faaliyetlerin gerçekleşmesidir.

Bölüm mezunları, kamu kurum ve kuruluşlarında, özel çiftliklerde, özel sektördeki hayvancılık faaliyeti yürüten şirketlerde istihdam edilirler. Hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesi için gerekli insan gücü ihtiyacının karşılanmasında görev alırlar. Maaşları ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen, araştırmacı, meraklı ve özverili çalışmadır.

Hayvansal Üretim Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ 2018 Celal Oruç Hayvansal ÜretimYüksekokulu Hayvansal Üretim SAY 25 238.43043

 

Hayvansal Üretim Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. selim Yanıtla

    YGS-2 puanım 210.847.. Fırat Üniversitesi Hayvansal Üretim Bölümü taban puanları ve başarı sıralaması bu sene yükselir mi ? Benim puanımla bu bölüme girme şansım var mı siz ne dersiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir