Gerontoloji Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Gerontoloji Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Gerontoloji Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Gerontoloji Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Gerontoloji Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Gerontoloji

Puan Türü: MF-3

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Gerontolog

Gerontoloji Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesinde imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Gerontoloji Bölümü, yaşlıların adapte olmasını kolaylaştıran sağlık hizmetleri alanında bulunan bir bölüm olarak mesleki olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektör kurumlarında sağlık kurumlarında sağlık hizmetlerinin gerçekleşmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip mezunların istihdam edilmesi yoluyla hizmet vermektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Gerontoloji Bölümü’nde temel bilimler biyoloji merkezli ve temelli olarak verilmektedir. Genel biyoloji, genetik, anatomi, ilk yardım müdahale gibi dersler mesleki eğilim dersleri ile birlikte verilmektedir. Dersler teorik ve uygulamalı olarak ayrılır. Bölümde staj mevcuttur.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Gerontoloji Bölümü, mesleki açıdan yaşlılık oranlarının artması ve sağlık hizmetlerinin gerçekleşmesindeki ihtiyaç nedeniyle revaçta olan mesleklerden biri olarak gelecek on yıl içinde bu ihtiyacın artması öngörülerek gelecek vaat eden bir meslektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Gerontoloji Bölümü mezunlarının meslek hayatlarında sahip olması gereken özellikler, sabırlı olmaları, dikkatli olmaları, düzenli ve disiplinli olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, sosyal ve halkla ilişkilerinin iyi olması şeklinde sıralanabilir. Böylece kişiler daha rahat çalışma imkanı bulabilir.

Gerontoloji Bölümü dersleri nelerdir, Gerontoloji Bölümü puan türü ve özellikleri, Gerontoloji Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Gerontoloji Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Gerontoloji Bölümü geleceği iş bulma durumu Gerontoloji Bölümü tercih edilir mi ve Gerontoloji Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Gerontoloji Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir