Geomatik Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Geomatik Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Geomatik Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Geomatik Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Geomatik Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Geomatik Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Geomatik Mühendisi

Geomatik Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında önemli bir yere sahiptir. Bölümün amacı mühendislik hizmetlerinin gerçekleşmesinde kişilerin istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Geomatik Mühendisliği mezunları Geomatik mühendisi olarak çevre ve şehircilik bakanlıklarında, tapu ve kadastro alanlarında kamu kurum ve kuruluşlarında, özel sektörde inşaat firmaları bünyelerinde haritacılık hizmetleri vererek mühendislik desteği oluşturup iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Geomatik Mühendisliği programında temel bilimler ve teknik bilimler okutulmaktadır. Coğrafya alanında fizik, matematik, istatistik ağırlıklı dersler teknik destek oluşturmak amacıyla verilmektedir. Dersler teorik ve uygulamalı olarak ayrılmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Geomatik Mühendisliği, mühendis hizmetleri alanındaki meslek grupları içinde yer aldığı için sürekli olarak revaçta olan ve ona bağlı gelişen sektörlerin faal olması nedeniyle gözde meslekler arasında yer alması nedeniyle gelecek on yıl içinde de bu konumunu koruması beklenmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Geomatik Mühendisliği mezunlarının mühendis olarak sahip olması gereken özellikler, analitik düşünce yetisine sahip olmaları, teknik beceriye sahip olmaları, düzenli ve planlı olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir. Böylece daha çabuk ve daha kolay çalışmaya adapte olarak çalışma imkanı bulabilirler.

Geomatik Mühendisliği dersleri nelerdir, Geomatik Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Geomatik Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Geomatik Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Geomatik Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Geomatik Mühendisliği tercih edilir mi ve Geomatik Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Geomatik Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir