Gerontoloji Bölümü Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Gerontoloji Bölümü taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Gerontoloji Bölümü başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Gerontoloji Bölümü bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Gerontoloji, yaşlanma ile ilgili bilimsel verilerin araştırılmasını sağlayan bir bilim olarak hizmet eder. MF – 3 türünde öğrenci kabul eden Sağlık Bilimleri’ne ait bir bölüm olarak ülkemizde sayılı üniversitenin öğrenim programında bulunan bir lisans programı olarak gelişmekte olan bir alandır. Yaşlanmanın nedenleri yaşlanmanın koşulları, yaşlanmanın süreci ve yaşlılık sürecinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi ve sağlık ihtiyaçlarının düzenli karşılanmasını sağlayan bir bölümdür.

Gerontoloji mezunları, sağlık bilimleri alanlarında başarılı yaşlılık gerçekleştirme yardım ve desteği sağlamaktadır. Başarılı yaşlılık sağlık ihtiyaçlarının korunması ve sağlanması şeklinde gerçekleşir. Mezunlar, sağlık kurum ve kuruluşlarında özelde ve devlette görev alabilirler, danışmanlık hizmeti verebilirler. Sosyal ve halkla ilişkilerin iyi olması, sabırlı, azimli, çalışkan, özverili olunması beklenir.

Gerontoloji Bölümü Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

 

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) 2018 Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji SAY 50 246.19400
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA 2018 Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji SAY 60 242.14733
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA) 2018 Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji (%75İndirimli) SAY 4 241.02536
YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ (KKTC-LEFKOŞA) 2018 Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji(Burslu) SAY 1 249.45845

Gerontoloji Bölümü Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. ezel dikmen Yanıtla

    Gerontoloji bölümü hakkında uzun zamandır bilgi topluyordum. Ülkemizde ortalama yaşın gittikçe uzaması bu bölüme olan ilgiyi daha da artırdı. Gerontoloji bölümü taban puanı ve başarı sıralaması nasıl seyredecek yorum yapın lütfen ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir