Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Gemi ve Yat Tasarımı Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Gemi ve Yat Tasarımı

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Gemi ve Yat Tasarımcısı

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında bulunan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücü oluşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin istihdam edilmesinde imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü mezunları tasarımcı olarak kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektör kurumlarında alanına özgü hizmetler gerçekleştiren alan ve şirketlerin bünyesinde görev alarak gemi ve yat tasarımını gerçekleştirebilirler. Gemi ve yat tasarımı alanında yeterli bilgi ve beceriye sahiptirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Gemi ve Yat Tasarımı programında gemicilik ve yatçılık alanında teknik ve mesleki eğilim dersleri teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir. Analitik geometri, matematik gibi dersler öne çıkarken tasarım derslerinde teknik ve temel çizim uygulanmaktadır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Gemi ve Yat Tasarımı mesleki olarak üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede önemli ölçüde kalkınmaya ve gelişime katkı sunmaktadır. Bu nedenle mesleğin gelecek on yıl içinde daha revaçta olacak şekilde atılım yapması beklenmekte, denizcilik faaliyetlerinin artış göstermesi ön görülmektedir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü mezunlarının meslek hayatında sahip olması gereken özellikler, dikkatli olmaları, teknik beceriye sahip olmaları, özgün ve üretken olmaları, analitik düşünce yetisine sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları şeklinde sıralanabilir.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü dersleri nelerdir, Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü puan türü ve özellikleri, Gemi ve Yat Tasarımı Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü geleceği iş bulma durumu Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü tercih edilir mi ve Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Gemi ve Yat Tasarımı Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir