Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliğinin geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği

Puan Türü: MF-4

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisi

Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün karşılanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bölümün amacı mühendislik hizmetlerinin yerine getirilmesinde yeterli teknik bilgi, birikim ve beceriye sahip olan kişilerin istihdam edilmesine imkan sağlamaktır.

Çalışma Alanları:

Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği mezunları mühendis olarak gerekli teknik desteklerin yerine getirilmesinde yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olup kamu kurum ve kuruluşlarının, özel sektör kurum ve kuruluşlarının ilgili alanlarında görev alabilirler. İş sahibi olarak mühendislik hizmetleri sağlayabilirler. Maaşlar ortalama seviyenin üstündedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği programında okutulan dersler temel bilimler ve teknik bilimler olarak ayrılırken teorik ve uygulamalı olarak çeşitlidir. Fizik ve matematik ağırlıklı olarak temel ve teknik bilim dersleri verilmektedir. Bölümde staj yapma imkanı vardır. Hazırlık bulunan bölümler de vardır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği, üç tarafı denizlerle çevrili ve üretim altyapısına sahip ülkemiz için önemli bir mesleki alan olarak faaliyetlerinin gelecek yatırımlarıyla artması söz konusu olduğundan gelecek on yılda en önemli mesleklerden biri haline gelecektir.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği mezunlarının mühendis olarak sahip olması gereken özellikler, teknik beceriye sahip olmaları, takım çalışmasına uyumlu olmaları, düzenli, disiplinli olmaları, teknik bilgiye sahip olmaları şeklinde sıralanabilir.

Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği dersleri nelerdir, Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği puan türü ve özellikleri, Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliğini seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği iş olanakları maaşları durumu nasıl, Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği geleceği iş bulma durumu Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği tercih edilir mi ve Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Gemi ve Deniz Teknolojileri Mühendisliği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir