Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü Meslek Tanıtımı Geleceği ve Dersleri

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü tercih etmeyi düşünen üniversite adayları için Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü meslek tanıtımı ile birlikte yine koşullar açısından Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümünün geleceği iş olanakları sayfamızda aşağıdan görebilirsiniz.

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Bölümün Adı: Gayrimenkul ve Varlık Değerleme

Puan Türü: TM-1

Eğitim Süresi: 4

Alacağı Unvan: Uzman

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan ve lisans seviyesinde öğrenim vererek yetişmiş insan gücünün oluşmasında etkili olan bir bölümdür. Bölümün amacı yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip kişilerin yetişmesini sağlayarak istihdam edilmesine imkan oluşturmaktır.

Çalışma Alanları:

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü mezunları uzman kişiler olarak aracı kurumlarda danışman olarak, emlak şirketlerinde danışman olarak kamu kurum ve kuruluşlarında danışman olarak, özel sektör kurum ve kuruluşlarında danışman olarak yeterli bilgi, birikim ve beceriye sahip olup çalışma imkanı bularak iş sahibi olabilirler.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler:

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme programında okutulan dersler, piyasa analizi, ekonomi, işletme, temel hukuk, finans, istatistik ve matematik ağırlıklı olarak bulunmaktadır. Dersler teorik ve uygulamalı olarak içerik farklılığına sahip olabilir.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Bölüme bağlı meslek alanlarının ve sektörlerin sürekli gelişmekte olması ve geleceğe dönük yatırımların gerçekleşmesinde istihdam alanlarının oluşması bölümün mesleki olarak gelecek on yıl içinde daha da revaçta olmasını sağlayacaktır.

Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

Gayrimenkul ve varlık Değerleme Bölümü mezunlarının uzman kişiler olarak sahip olması gereken özellikler, araştırmacı olmaları, düzenli olmaları, planlı olmaları, sosyal ve halkla ilişkilerinin iyi olması, takım çalışmasına uyumlu olması şeklinde sıralanabilir.

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü dersleri nelerdir, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü puan türü ve özellikleri, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümünü seçecek adaylarda bulunması gereken özellikler neler olmalıdır, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü iş olanakları maaşları durumu nasıl, Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü geleceği iş bulma durumu Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü tercih edilir mi ve Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü mezunları ne iş yapar sorularınızın cevapları sayfamızdan aktardık.

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Yazarak Paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir