Eşit Ağırlıklı Programlar Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Eşit Ağırlıklı Programlar taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Eşit Ağırlıklı Programlar başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Eşit Ağırlıklı Programlar bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü, ülkemizde sadece Ardahan Üniversitesi’nde bulunmaktadır. Bu bölümün özelliği, birinci sınıfın sonunda öğrencilerin başarı ortalamalarına göre Siyasi Bilimler ve Kamu Yönetimi, İşletme ve İktisat bölümlerinden birini tercih edebilmeleridir. Böylelikle bireyler istedikleri bu üç alandan birinde öğrenim görmeye devam ederler.

Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümü’nden çıkıp iktisada gidenler, iktisadi işler olarak muhasebe gibi uğraşlar edinirler. İşletmeye gidenler, işletme alanlarında uğraş edinirler. Siyasi Bilimler ve Kamu Yönetimi’ne gidenler kamuda görev alarak farklı noktalara gelebilirler. Özellikle memur alımlarında Siyasi Bilimler ve Kamu Yönetimi’nde istihdam ihtimali daha fazladır.

Eşit Ağırlıklı Programlar Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ 2018 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Eşit Ağırlıklı Programlar EA 90 205.25577

 

Eşit Ağırlıklı Programlar Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. çiğdem özkaya Yanıtla

    Ardahan Üniversitesi Eşit Ağırlıklı Programlar Bölümünün içeriği nedir. Taban puanı ve başarı sıralamasına baktım oldukça düşük. Bu bölümü benim gibi puanı düşük arkadaşlar göz önünde bulundursun. Devlet memurluğu düşünenler için güzel bir bölüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir