Ermeni Dili ve Edebiyatı Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Ermeni Dili ve Edebiyatı taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Ermeni Dili ve Edebiyatı başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki Ermeni Dili ve Edebiyatı bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Ermeni Dili ve Edebiyatı, lisans programı olarak Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde öğrenim programları içinde bulunmaktadır. Dil sınavları bölümünden öğrenci kabul ederek öğrenim hakkı tanınır. Ermeni Dili ve Edebiyatı’nda Ermenicenin okunması, konuşulması, anlaşılması, metin incelemelerinin ve çevirilerin yapılması, eserlerin incelenmesi gibi kazanımlar öğrencilere verilmektedir. Bunun yanında dil, din, tarih, kültür, sosyal hayat kazanımları da verilmektedir.

Bir milletin dilini bilmek için yaşadığı coğrafyayı ve etimolojik dil analizini de bilmek gerekir. Mezunlar, özelde rehber, mütercim olarak, kamuda memur olarak çalışabilirler. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda, konsolosluklarda iş imkanlarına sahip olabilirler. Bir üniversitenin bir bölümü olduğu için mezun sayısı belli ve istihdam alanları da bellidir.

Ermeni Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ) 2018 Edebiyat Fakültesi Ermeni Dili ve Edebiyatı DİL 30 207.18761

 

Ermeni Dili ve Edebiyatı Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. çağla Yanıtla

    Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümü yalnızca Kayseri Üniversitesinde mi var. Türk- Ermeni ticari ilişkilerinde bu bölüm mezunlarına ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle bu bölümü tercihlerimin arasına aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir