Erkekler ve kızlar ayrı okullarda okumalıdır? Buna katılıyor musunuz? Konulu Münazara Örneği

Erkekler ve kızlar ayrı okullarda okumalıdır? Buna katılıyor musunuz? konulu münazara örneği ile sizler de, Erkekler ve kızlar ayrı okullarda okumalıdır? Buna katılıyor musunuz? hakkında münazara çalışması yapabilirsiniz.

Konuşmacı 1: Erkekler ve kızların ayrı okullarda okumasının yararı olduğunu düşünüyorum. Ayrı okullarda okumaları sayesinde erkekler ve kızlar özgürce düşüncelerini paylaşabilecekler, farklılıklarını ve benzerliklerini kabul edebilecekler ve aralarındaki diyaloğu geliştirebilecekler. Ayrı okullarda okumaları, özellikle erkekler ve kızlar arasındaki cinsiyet eşitsizliğini azaltacak ve cinsiyet ayrımcılığını ortadan kaldıracaktır.

Konuşmacı 2: Erkekler ve kızların ayrı okullarda okumasının kötü bir fikir olduğuna inanıyorum. Bu durum, kızların erkeklere karşı ezilmesine ve cinsiyet ayrımcılığının artmasına neden olacaktır. Ayrıca, erkekler ve kızlar arasında arkadaşlık ve karşılıklı anlayışın gelişmesi için bir fırsat olmayacaktır. Ayrı okullarda okumalarının, özellikle küçük çocuklar için, arkadaşlık ilişkilerini ve duygusal bağlarını geliştirmelerini zorlaştıracağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir