Enerji Tesisleri İşletmeciliği Başarı Sıralaması 2018 2019 Taban Puanları

Enerji Tesisleri İşletmeciliği taban puanları 2018 2019 tablosu ile yine tercihlerde adaylara yardımcı olacak Enerji Tesisleri İşletmeciliği başarı sıralaması 2018 verileri sayfamızda. 2019 YKS sonrası tercih yapacak olan adaylar aşağıdaki 2 yıllık Enerji Tesisleri İşletmeciliği bölümleri başarı sıralamaları ile puanları kullanabilirler.

Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü, üniversitelerin öğrenim programında yer alan önlisans seviyesinde öğrenim vererek YGS-1 puan türünde öğrenci kabul eden bölümdür. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde bölümü vardır. Bölümde fizik ağırlıklı dersler okutulur. Bölümün amacı enerji tesisleri işletmeciliğinde gerekli ara eleman insan gücünün karşılanmasıdır.

Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü mezunları enerji santrallerinde gerekli bilgi, birikim ve beceriye sahip olarak yeterliliklerini gösterip ara eleman insan gücünün karşılanmasında çalışma imkanı bulabilir, iş sahibi olabilirler. Maaşlar ortalama seviyededir. Kişilerden beklenen sabırlı ve çalışkan karakterlere sahip olmalarıdır.

Enerji Tesisleri İşletmeciliği Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018 2019

Üniversite Adı Yıl Fakülte Bölüm Puan Türü Genel Kont. En Küçük Puan
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 2018 Çan Meslek Yüksekokulu Enerji Tesisleri İşletmeciliği TYT 15 218.65758
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 2018 Çan Meslek Yüksekokulu Enerji Tesisleri İşletmeciliği (KKTC Uyruklu) TYT 1

Enerji Tesisleri İşletmeciliği Başarı Sırası İle Taban Puanları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Yazabilirsiniz.

1 Yorum

  1. melina Yanıtla

    Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü tercih edeceğim. Fakat Çanakkale 18 Mart Üniversitesi evime çok uzak ve bu kadar uzak bir yerde okumak istemiyorum. Başka üniversitede bu bölüm varsa yazar mısınız ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir